Σε έναν αγώνα που θεωρητικά αλλά και πρακτικά ήταν σχεδόν αδιάφορος ζήσαμε σήμερα τα πάντα.Χαλαρή διάθεση αλλά ταυτόχρονα δύναμη,φάσεις,γκολ και δυστυχώς στιγμές έντασης με σκορ 2-0 υπέρ της ομάδας μας.

Πιο αναλυτικά στο 1ο ημίχρονο από τα πρώτα λεπτά μπήκαμε αποφασισμένοι να ξεκαθαρίσουμε νωρίς την κατάσταση και αυτό δεν άργησε να γίνει αφού στο 10ο λεπτό ο A.Shabanllari με κεφαλιά έκανε το σκορ 1-0 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.Δεν έμειναν όμως οι παίκτες μας μόνο στο γκολ αλλά αντίθετα εντάθηκαν και οι προσπάθειές τους.Στο 30ο λεπτό ωραίο σουτ του Γ.Ραυτόπουλου η μπάλα όμως βγήκε έξω.33ο λεπτό και προσπάθεια του A.Shabannlari στη περιοχή χωρίς γκολ.Παρομοίως, φάσεις χωρίς γκολ ,είχαμε στο 34 σε φάση διαρκείας με το Χ.Α Νικολάου με σουτ,στο 42 πάλι ο Χ.Α Νικολάου ,στο τέλος του ημιχρόνου με σουτ του Γ.Μαυρονάσιου από πλάγια δεξιά ενώ πάλι στο τέλος με επέλαση του Νικολάου ο R.Behari έβαλε γκολ το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.Η μόνη αξιόλογη φάση του Άρη ήταν σε σουτ στο 40ο λεπτό έξω από την περιοχή το οποίο κατέληξε άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο είχαμε ξανά την πρωτοβουλία στις κινήσεις και πιέζαμε για το 2ο γκολ.Στο 25ο λεπτό σουτ του A.Shabanllari το απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Άρη.Το τελικό 2-0 έγινε στη λήξη του ημιχρόνου όταν μετά από σέντρα από τη δεξιά πλευρά του Ε.Αζεμάι ο Δ.Μαντάς με ωραία προσπάθεια έκανε το τελικό 2-0.

Ξεχωριστή αναφορά θα κάνουμε σήμερα σε 2 πρωτοεμφανιζόμενους.Ο Π.Παπασημάκης ξεκίνησε ως βασικός τερματοφύλακας και κράτησε το 0 στην εστία έχοντας αξιόλογη παρουσία και ο Δ.Μαντάς στην πρώτη του εμφάνιση έκανε και το γκολ,περιττό να πούμε πως και οι 2 άφησαν τις καλύτερες υποσχέσεις για το μέλλον το οποίο είναι όλο μπροστά τους.Εξαιρετική παρουσία από τα νεαρά παιδιά και από τον Α.Γατσιόπουλο.

Δυστυχώς στο 75ο  λεπτό δημιουργήθηκε σοβαρή ένταση  ανάμεσα στον  προπονητή του Άρη και στο βασικότατο στέλεχος της ομάδας μας Δ.Παλυβό οι οποίοι αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα.Κατά την αποχώρησή τους η κατάσταση για ελάχιστα λεπτά ξέφυγε από κάθε έλεγχο και τα πνεύματα ηρέμησαν με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.Καλό είναι να έχουν κάποιοι στο μυαλό τους πως ακόμα και να χάνει η ομάδα ,μανάδες και σπίτια πρέπει να τα σέβονται σε ποσοστό 1000%.

24 πλέον οι πόντοι και η 12η θέση κλειδωμένη.Τελευταία αγωνιστική το άλλο Σάββατο εκτός έδρας με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου.

Όπως είναι γνωστό φάσεις και γκολ του αγώνα μπορείτε να δείτε στο youtube στο κανάλι satland στο οποίο καλό είναι να κάνουμε όλοι μας τη δωρεάν εγγραφή

Π.Παπασημάκης,Γ.Μαυρονάσιος,Μ.Παπασημάκης,Μ.Σούτη,A.Shabanllari,Μ.Ραπουσάι,Χ.Α Νικολάου,R.Behari,Γ.Ραυτόπουλος,Α.Φιλιππάκης

Αλλαγές:Aζεμάι,Κοτζιώνης,Μαντάς,Μακρόπουλος,Γατσιόπουλος

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης