20ο μεσημέρι του Απριλίου το σημερινό και οι τίτλοι τέλους για το φετινό πρωτάθλημα έπεσαν με εκτός έδρας ήττα στο Ξυλόκαστρο με σκορ 4-2 σε αγώνα που ήταν αδιάφορος και για τις 2 ομάδες.

Ο Ηρακλής λοιπόν έκανε το σκορ 1-0 στο 10ο λεπτό και οι παίκτες μας χωρίς να πτοηθούν έκαναν την προσπάθειά τους με καλή φάση στο 23ο λεπτό μετά από συνεργασία Νικολάου και Shabanllari χωρίς όμως γκολ.Καλή στιγμή είχαμε και στο 32ο λεπτό όπου μετά από εκτέλεση φάουλ του Στέφη ο Νικολάου έκανε κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε έξω.Δοκάρι είχε στο 35 ο Ηρακλής.Στο 43ο λεπτό ο Ηρακλής έκανε το 2-0,σκορ με το οποίο οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Το 3-0 έγινε στο 53ο λεπτό για τον Ηρακλή και εκεί που όλα έδειχναν πως είχαν κριθεί στο 71ο ο Γ.Ραυτόπουλος με σουτ- ποίημα έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ηρακλή κάνοντας το σκορ 3-1.Λίγο πιο μετά,7 λεπτά για την ακρίβεια,ο Κ.Γατσιόπουλος έκανε το 3-2 για την ομάδα μας και εκεί που η ισοπαλία έδειχνε όλο και πιο πιθανή λίγο πριν τη λήξη ο Ηρακλής έκανε στο 4-2 το οποίο ήταν και το τελικό.

Μια χρονιά με πολλές δυσκολίες,τραυματισμούς  και ατυχίες έφτασε στο τέλος της με 24 πόντους και τη 12η θέση στον πίνακα.Λίγο πιο πολύ να μας ήθελε η τύχη και άνετα 10 πόντοι ακόμα θα υπήρχαν στο ενεργητικό μας.Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους,παίκτες,τεχνικό team και διοίκηση καθώς όλοι με έλλειψη χρόνου αλλά με περίσσευμα όρεξης και αγάπης για την ομάδα συνέβαλαν στην αξιοπρεπή πορεία και παραμονή στην κατηγορία.Πολλά επίσης μπράβο και στους φιλάθλους της ομάδας που εντός αλλά και σε πολλά εκτός έδρας παιχνίδια έδωσαν απλόχερα τη στήριξή τους,καλό θα είναι του χρόνου να έρθουν περισσότεροι να δουν τον αγώνα που δίνουν αυτά τα παιδιά.Δεν ξεχνάμε βέβαια και τη σημαντική παρουσία και βοήθεια που έδωσαν παίκτες που ακόμα είναι και μαθητές και προέρχονται από την Ακαδημία αποδεικνύοντας πόσο καλή δουλειά γίνεται στα τμήματά τους.

Τέλος θερμές ευχαριστίες σε όλους όσους δώσατε κομμάτι από το χρόνο σας στο site βοηθώντας την επισκεψιμότητα να φτάσει σε αξιοπρεπή επίπεδα.Το site θα σας ενημερώνει για ότι προκύψει μέσα στο καλοκαίρι και κάθε πρόταση για βελτίωση του site είναι σαφώς καλοδεχούμενη.

Μια μόνο ευχή λοιπόν,και του χρόνου όλοι μαζί με υγεία πάνω απ΄όλα.

Εδαδάκτυλος Σ,Βαρδουνιώτης,Εξαδάκτυλος Ε,Σούτη,Παπασημάκης,Shabannlari,Νικολάου,Μακρόπουλος,Φρυσίρας,Στέφης,Γατσιόπουλος Κ.

Αλλαγές:Αζεμάι,Κοτζιώνης,Behari,Ζαφειρόπουλος,Ραυτόπουλος

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης