‘Οπως είπαμε και την προηγούμενη εβδομάδα οι Άγγλοι λένε πως <<ποτέ δεν ξέρεις,είναι απλά ποδόσφαιρο>>.

Έτσι λοιπόν και σήμερα,παίζαμε με μια υπολογίσιμη δύναμη της κατηγορίας ,4η παρακαλώ στην κατάταξη,μόνο που μέσα στο παιχνίδι μόνο για 4οι δε φάνηκαν αυτοί και για 12οι εμείς αφού η νίκη μας με 1-0 έβγαλε εκτός όλα τα προγνωστικά.

Στο πρώτο ημίχρονο μάλλον μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι με τον Τενεάτη να έχει περάσει το κέντρο ελάχιστες φορές και πάνω κάτω στο ίδιο μοτίβο να είμαστε και εμείς.Λίγες οι αξιόλογες φάσεις και έτσι φτάσαμε στη λήξη του 1ου 45λεπτου με το σκορ 0-0

Δεύτερο ημίχρονο και ξεκινούν οι ομάδες πιο δυνατά με τη μπάλα να κυκλοφορεί πιο γρήγορα και τους ποδοσφαιριστές να κυνηγούν την κάθε φάση.Στο 8ο λεπτό έξω από την περιοχή της αντίπαλης ομάδας ο διαιτητής έδωσε φάουλ υπέρ μας.Ο Μ.Σούτης δεν εκτέλεσε αλλά πέρασε τη μπάλα  με μια έξυπνη πάσα στον Μ.Ραπουσάι ο οποίος με σέντρα-διαβήτη έστειλε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Α.Σαμπανλάρι νικώντας τους πάντες στον αέρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφωντας το 1-0.Το όνειρο άρχισε να παίρνει σάρκα και οστά και το παιχνίδι απέκτησε ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον γιατί και ο αντίπαλος ανοίχτηκε ψάχνοντας πλέον την ισοφάριση.Είναι γεγονός οτι είχαν καλές φάσεις αλλά ο ,εξαιρετικός σήμερα, Δανιήλ τους τη στέρησε τη χαρά.Μέχρι το τελευταίο λεπτό οι δικοί μας πάλεψαν και είχαμε και πολύ καλές φάσεις να κάνουμε το 2-0 προς το τέλος με τον Χ.Νικολάου αλλά και με τον Α.Σαμπανλάρι.Το σφύριγμα της λήξης ,με 10 λεπτά καθυστέρηση,βρήκε τους νικητές μας αγκαλιασμένους και χαρούμενους γιατί αυτά τα παιδιά ,που τους χρωστάμε ένα φοβερό απόγευμα,είναι ομάδα και στα εύκολα και στα δύσκολα.

Η επανεμφάνιση του Μ.Ραπουσάι και του Κ.Γατσιόπουλου με την προσθήκη του Α.Σαμπανλάρι έδωσε άλλον αέρα χωρίς να ξεχνάμε σαφώς και τη συμβολή των υπόλοιπων γιατί το αποτέλεσμα ήρθε από τη συνολική προσπάθεια και το μπράβο πάει εξ’ ίσου σε όλους

17 λοιπόν πλέον οι πόντοι ,οι γείτονές στη βαθμολογία έμειναν πίσω και προσεχώς καλύτερα.Την επόμενη εβδομάδα είμαστε εκτός έδρας με τον Κύψελο,’οπου και πάλι όλα είναι ανοιχτά,και τα μάτια μας στο παιχνίδι Βοχαικό-Πανσολυγειακός γιατί είναι οι ομάδες που βρίσκονται κάτω από εμάς  στη βαθμολογία.

Δανιήλ,Μαυρονάσιος,Ραπουσάι,Γατσιόπουλος,Σούτη,Shabanllari,Νικολάου,Φιλιππάκης,Behari,Στέφης,Φρυσίρας

Αλλαγές:Κοτζιώνης,Παπασημάκης,Γατσιόπουλος Α.

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης