Κάποιοι αναγνώστες θα θυμούνται την κουβέντα που είχε πει ο Ίβιτσα Όσιμ για τη μπάλα

Αυτό ακριβώς έγινε σήμερα στο γήπεδό μας.Δεν έχασε η ομάδα μας από τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου στην πραγματικότητα.Από την κακοτυχία μας χάσαμε γιατί όταν η μπάλα δε σε  θέλει απλά δε σε θέλει και το σκορ αντί για 5-2 έληξε 1-2 υπέρ του αντιπάλου

Οι ποδοσφαιριστές μας παίζοντας τον καλύτερο αγώνα για φέτος έδωσαν τα πάντα για τη νίκη.Δύναμη,ταχύτητα και θέληση για τη νίκη ήταν τα χαρακτηριστικά από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό.Στο πρώτο ημίχρονο χάσαμε ευκαιρίες με αποτέλεσμα ο Ηρακλής να προηγηθεί βάζοντας πρώτος γκολ.Αυτό καθόλου δεν πτόησε τους παίκτες μας και στο 2ο ημίχρονο μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Π.Στέφη ,ο Μ.Ραπουσάι με εξαιρετική ενέργεια έκανε το 1-1

Η ομάδα συνέχισε να χάνει ευκαιρίες και σαν να μην έφτανε αυτό σχεδόν στο τέλος του αγώνα ένας ποδοσφαιριστής του Ηρακλή χωρίς και ο ίδιος όπως φαίνεται να το καταλάβει σε συνδυασμό με μια άτυχη στιγμή του εξαιρετικού κατά τα άλλα τερματοφύλακα Σ.Εξαδάκτυλου έκανε το τελικό 1-2

Η ομάδα μας και πάλι δεν τα παράτησε και στον ελάχιστο χρόνο που υπήρχε προσπάθησε για το γκολ χωρίς αποτέλεσμα όμως.Η απογοήτευση στο πρόσωπο των παικτών στο τέλος τα λέει όλα.Αν και παίζουν σε ερασιτεχνικό φέρονται ως επαγγελματίες ματώνοντας για τη φανέλα.Η σημερινή τους εμφάνιση έδωσε πολλές υποσχέσεις για το δύσκολο 2ο γύρο που ακολουθεί και κατά γενική ομολογία αν συνεχίσουν έτσι δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία,πεντακάθαρο πέναλτυ δε μας δόθηκε στην ανατροπή του Χ.Νικολάου ο οποίος δέχτηκε και κάρτα για υποτιθέμενο θέατρο.Το γέγονος ότι τον πάτησαν στο πόδι,έμεινε για λίγα λέπτα στο έδαφος και μετά είχε δυσκολία για λίγο στο τρέξιμο ο διαιτητής δεν το έλαβε υπ’ όψιν του.Επίσης σίγουρα 3 περιπτώσεις κίτρινων καρτών χαρίστηκαν στον αντίπαλο

Ανησυχία προκάλεσε η άσχημη πτώση του Β.Βαρδουνιώτη μετά από διεκδίκηση αλλά μετά από εξετάσεις μάθαμε πως είναι μόνο μια θλάση

Το θετικό της ημέρας είναι πως οι υπόλοιποι που είναι δίπλα μας στο βαθμολογικό πίνακα με τα αποτελέσματα που είχαν δεν προκάλεσαν σοβαρές μεταβολές,έτσι έχουμε ακομα σε απόσταση αναπνοής το Χιλιομόδι στο οποίο παίζουμε την άλλη εβδομάδα

Αρνητική για μια ακόμα φορά η μικρή παρουσία κόσμου,όλοι πρέπει κάποτε να καταλάβουν πως αυτά τα παιδιά δίνουν και την ψυχή τους ακόμα και πως αξίζουν το χειροκρότημα όλων