Από την κόλαση στον παράδεισο για μια ακόμα φορά με συνοδοιπόρους την ατυχία μας μαζί με ελλείψεις και πάλι ,για να φτάσουμε στο εντός έδρας τελικό 1-1.

Συγκεκριμένα λοιπόν, οι ομάδες είχαν αμφότερες καλά και άσχημα διαστήματα στο 1ο ημίχρονο με αρκετές ευκαιρίες χωρίς όμως κάποια ομάδα να σημειώνει το γκολ.Καταλογίστηκε εις βάρος μας πέναλτυ το οποίο ο ποδοσφαιριστής του Βέλου δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ και έτσι παρά τις ευκαιρίες οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ 0-0.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά και πιέσαμε περισσότερο.Κάπου εκεί  έκανε την εμφάνισή της και η ατυχία μας ,δε μας έχει ξεχάσει και ποτέ φέτος εδώ που τα λέμε,και σε ανύποπτη φάση ο τερματοφύλακάς μας Σ.Εξαδάκτυλος σε μια άτυχη στιγμή ,που όλοι έχουμε μην το ξεχνάμε,δέχθηκε γκολ που ούτε και οι ίδιοι ποδοσφαιριστές του Βέλου περίμεναν να μπει και έγινε το 0-1.Σε καμία περίπτωση αυτό δεν πτόησε τους παίκτες μας οι οποίοι ακόμα πιο πολύ προσπάθησαν για την ισοφάριση.Ο Δ.Μακρόπουλος σε μια εξαιρετική του,μαζί με άλλες σήμερα,ενέργεια βγήκε μπροστά στον τερματοφύλακα του Βέλου αλλά ένα ταυτόχρονο τράβηγμα,όπως μου είπε μετά το τέλος του αγώνα,στις γάμπες του δεν τον άφησε να κάνει σωστά την ενέργεια και το Βέλο γλύτωσε απο σίγουρο γκολ.Σα να μην  έφτανε αυτό δε μπόρεσε να συνεχίσει και έγινε αλλαγή.Μετά απο λίγο σε παρόμοια φάση με το 1ο ημίχρονο ,που καταλογίστηκε το εις βάρος μας πέναλτυ,ο Γ.Μαυρονάσιος ανατράπηκε στη  περιοχή αλλά αυτή τη φορά ο διαιτητής πέναλτυ δεν είδε!!!Μπαίνοντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα η χρυσή αλλαγή Α.Φιλιππάκης σε φάση διαρκείας έκανε το 1-1 προκαλώντας έξαλλους πανηγυρισμούς στην εξέδρα.Καθοριστική-σωτήρια ήταν η επέμβαση του Σ.Εξαδάκτυλου στην τελευταία φάση σε φάουλ του Βέλου έξω από την περιοχή μας κρατώντας την ισοπαλία ζωντανή μαζί με εμάς που βλέπαμε τον αγώνα.

Τηρουμένων των αναλογιών και έχοντας στο μυαλό ποιοι  μας έλειπαν σήμερα μια χαρά ήταν η σημερινή εμφάνιση τα παιδιά όλα πάλεψαν δυνατά και ο πόντος , έστω και ένας ήρθε.Η κατάσταση στο τέλος της βαθμολογίας φαίνεται ,με το Ζευγολατιό ακόμα στους 5 πόντους ,να έχει ξεκαθαρίσει και αυτό είναι κάτι που θα ξεαγχώσει τους παίκτες μας για τη συνέχεια.

Την άλλη εβδομάδα πάμε στο Πετρί.Δύσκολη έδρα αλλά στα ζόρικα οι ζόρικοι,δηλαδή οι δικοί μας,προχωρούν.Πάμε πάλι με ελλείψεις για το καλύτερο δυνατό ,δεν ξεχνάμε πως τα 2 προηγούμενα χρόνια φύγαμε απο εκεί με νίκη.

Εξαδάκτυλος Σ,Azemai,Μαυρονάσιος,Σούτη,Παπασημάκης,Βαρδουνιώτης,Ζαφειρόπουλος,Στέφης,Shabanllari,Νικολάου,Μακρόπουλος

Αλλαγη μπήκαν οι :Φιλιππάκης,Ραυτόπουλος,Εξαδάκτυλος Ε

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης