Δύσκολο σήμερα το απόγευμα στο γήπεδό μας καθώς ηττηθήκαμε 0-3 από τον Αστέρα Δερβενίου και πλέον περιπλέκεται η κατάσταση στη βαθμολογία.

Αν και στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε με όρεξη έχοντας μια καλή φάση με κεφαλιά του Π.Στέφη στο πρώτο δεκάλεπτο και λίγο πιο μετά με το Χ.Νικολάου, δεχτήκαμε το γκολ στο τριακοστό λεπτό μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή μας.Συνεχίσαμε την πίεση  αλλά παρ’ όλα αυτά στο ημίχρονο το σκορ έμεινε στο 0-1.

Παρόμοια η εικόνα και στο 2ο ημίχρονο με περισσότερες φάσεις από την ομάδα μας χωρίς όμως την επίτευξη τέρματος από την πλευρά μας.Αντ’ αυτού δεχτήκαμε άλλα 2 γκολ με τελικό σκορ 0-3.

Η υπόθεση βαθμολογία έχει αρχίσει και μπλέκει κάπως σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα των άλλων που είναι κοντά μας.13η θέση πλέον με 18 βαθμούς,και αλλαγή στην τελευταία θέση.14ο το Ζευγολατιό με 12 βαθμούς και  στην τελευταία 15η θέση το Σοφικό με 10 βαθμούς.Ψυχραιμία ακόμα και κοιτάμε μπροστά.Την άλλη εβδομάδα παίζουμε εντός έδρας με το Λουτράκι.Όλοι ξέρουμε για ποια ομάδα μιλάμε και το βαθμό δυσκολίας της,ποτέ δεν ξέρεις όμως.Μετά το Λουτράκι έχουμε 2 τελικούς κυριολεκτικά.6/4 με το Σοφικό εκτός έδρας και 13/4 εντός έδρας με τον Άρη Βοχαικού να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε να τελειώσει η χρονιά αυτή η δύσκολη και να ανασυνταχτούμε για το μέλλον.Πάμε δυνατά,τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης