‘Οπως πολύ εύστοχα μου είπε στο τέλος του αγώνα ο φίλος Μάκης Γατσιόπουλος σήμερα εμείς  κερδίσαμε τις εντυπώσεις και τον αγώνα τον κέρδισε ο Ισθμιακός.

Το τελικό 4-2 δε δείχνει την ακριβή εικόνα του αγώνα σε καμία περίπτωση.Η ομάδα μας στο 1ο ημίχρονο είχε διαστήματα ξεκάθαρης υπεροχής και αρκετές φάσεις , όπως και οι αντίπαλοί μας, με συνέπεια να πάμε στη λήξη του 1ου ημιχρόνου με 0-0.

Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα ήταν περίπου η ίδια,φάσεις και για τις 2 ομάδες έγιναν πολλές.Ο Ισθμιακός προηγήθηκε με 1-0 και το 1-1 το πέτυχε ο Κ.Γατσιόπουλος με ωραίο τρόπο ύστερα απο εξαιρετική συνεργασία και πάσα του Μ.Ραπουσάι.Το σκορ έγινε 2-1 και μετά 3-1 και μειώσαμε σε 3-2 με φάουλ και απ’ ευθείας εκτέλεση-ποίημα απο τον Μ.Ραπουσάι.Στο τέλος έγινε το 4-2 από τον Ισθμιακό.

Η ομάδα για μια ακόμα φορά έδειξε χαρακτήρα και το πάλεψε όσο γινόταν μέχρι και το τελευταίο λεπτό όταν όλα  φαίνονταν πως είχαν τελειώσει.Η ουσία είναι πως στο βαθμολογικό πίνακα δεν υπήρξε μεταβολή ούτε και σήμερα και είμαστε ακόμα στην ασφαλή 12η θέση.Ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Πέλοπα την άλλη εβδομάδα και μετά υπάρχουν αγώνες που άνετα μπορούμε να πάμε με αξιώσεις.Καμιά λοιπόν γκρίνια ,καμιά απογοήτευση και πάμε μπροστά και δυνατά.Άσσος είμαστε το λέει και το όνομά μας

Αρχική ενδεκάδα:Δανιήλ,Νικολάου,Παπασημάκης,Παπαφίλης,Σούτη,Γατσιόπουλος,Ραπουσάι,Μακρόπουλος,Behari,Στέφης,Μαυρονάσιος

Αλλαγή μπήκαν οι :Bαρδουνιώτης,Ραυτόπουλος,Ζαφειρόπουλος,Φρυσίρας

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης