Δεν τηρήθηκε η παράδοση στο σημερινό αγώνα και έτσι σε αντίθεση με τα  νικηφόρα περάσματά μας τα τελευταία 2 χρόνια σήμερα ηττηθήκαμε 2-0 στο Πετρί.

Για μια ακόμα φορά η ομάδα φάνηκε αποδυναμωμένη εξ’ αιτίας της ‘ελλειψης σημαντικών ποδοσφαιριστών μας και βασιζόμενη στην προσπάθεια όσων συμμετείχαν σήμερα πάλεψε για το βαθμό τουλάχιστον της ισοπαλίας.Στο πρώτο ημίχρονο χωρίς και ο αντίπαλος να παίξει ποδόσφαιρο αξιώσεων δεχτήκαμε το γκολ στο 30’ λεπτό.Συνεχίζοντας την προσπάθεια κάναμε φάσεις χωρίς όμως αποτέλεσμα και οδηγηθήκαμε στα αποδυτήρια με το 1-0 εις βάρος μας.

Στο 2ο ημίχρονο στα πρώτα λεπτά μας πίεσαν ανεπιτυχώς και μετα το 55΄ λεπτό ανοιχτήκαμε  κάνοντας και εμείς τις φάσεις μας.Φτάσαμε πολύ κοντά στην ισοφάριση όταν σε απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Π.Στέφη η μπάλλα βρήκε στο δοκάρι.Οσο περνούσε η ώρα οι ομάδες πίεζαν και ήρθε η στιγμή που δεχτήκαμε το 2ο γκολ.Σημασία έχει και πως το δεχτήκαμε όμως,αφού σε αντεπίθεση της αντίπαλης ομάδας ο επόπτης γραμμών σήκωσε το σημαιάκι του για να καταλογίσει οφ-σαιντ προκαλώντας μια στιγμιαία αδράνεια στους δικούς η οποία αποδείχθηκε καθοριστική διότι ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι και δεχτήκαμε γκολ.Αμέσως δημιουργήθηκε ένταση η οποία έληξε μετά από κάποια λεπτά αφού ζητήθηκαν εξηγήσεις από επόπτη και διαιτητή για τη φάση.

Ότι και να έγινε όμως, σε συνδυασμό με τα αποτελέσματα των ομάδων που είναι κοντά μας, είμαστε ακόμα 12οι και όρθιοι για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα στους αγώνες που έρχονται.Την άλλη εβδομάδα είμαστε εντός έδρας με τον Τενεάτη Αθικίων ενώ Άρης Βοχαικού και Πανσολυγειακός ,που είναι κοντά μας στη βαθμολογία,έχουν και αυτοί δύσκολες αποστολές άρα δεν αναμένεται αλλαγή στη βαθμολογία,εξ΄άλλου αυτό είναι που μας ενδιαφέρει βασικά.Δύσκολο θεωρητικά το παιχνίδι της άλλης εβδομάδας αλλά όπως λένε και οι Άγγλοι <<you never know,it’s football>>.Όλοι λοιπόν στο γήπεδο να υποστηρίξουμε τους λεβέντες μας

Δανιήλ,Εξαδάκτυλος,Μαυρονάσιος,Παπασημάκης,Σούτη,Βαρδουνιώτης,Κοτσιώνης,Στέφης,Behari,Νικολάου,Μακρόπουλος

Αλλαγή οι: Φιλιππάκης,Ραυτόπουλος,Ζαφειρόπουλος

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης