Ήρθε το Χ λίγο πριν μας βγει η ψυχή.

2-2 ισοπαλία έληξε ο εκτός έδρας αγώνας της ομάδας μας στο Χιλιομόδι με αντίπαλο την τοπική ομάδα Ατρόμητος Χιλιομοδίου.

Σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο αν και είχαμε την κατοχή της μπάλας σε μεγαλύτερο ποσοστό και πιέζαμε δεχτήκαμε το πρώτο γκολ στο 25′ λεπτό ,σε μια από τις ελάχιστες φάσεις που έκανε ο γηπεδούχος,και το σκορ έγινε 1-0.Οι παίκτες μας δεν το έβαλαν κάτω,το πείσμα τους και η δυναμική τους είναι σε όλους μας γνωστά εξ’ αλλου,συνέχισαν να πιέζουν χωρίς όμως αποτέλεσμα και έτσι η λήξη του ημιχρόνου μας βρήκε με το 1-0 εις βάρος μας.

Στο 2ο ημίχρονο η είσοδος του Μ.Ραπουσάι σε συνδυασμό με την ακόμα πιο αποφασιστική αντιμετώπιση του παιχνιδιού από το σύνολο των παικτών μας έκαναν την πίεση ακόμα πιο έντονη και σε φάση μέσα στην περιοχή του αντιπάλου καταλογίστηκε πέναλτυ υπέρ μας.Εκτέλεση από τον Μ.Ραπουσάι και όπως ήταν φυσικό το σκορ έγινε 1-1(φωτο).Στη συνέχεια του παιχνιδιού οι ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους μέχρι τη στιγμή που καταλογίστηκε πέναλτυ εναντίον μας αυτη τη φορά.Εκτελεστής ο τερματοφύλακας του Χιλιομοδίου και το σκορ πλέον στο 2-1 εις βάρος μας.Αυτό σε καμία περίπτωση δεν επηρέασε τους ποδοσφαιριστές μας οι οποίοι ως πραγματικοί μαχητές πάλευαν και λίγα λεπτά πριν τη λήξη ο Χ.Νικολάου σε μια από τις πολλές επελάσεις του αφού ταλαιπώρησε όποιον βρήκε μπροστά του έστειλε τη μπάλα στον A.Shabanllari που με εξαιρετική ενέργεια έκανε το σκορ 2-2 και τις καρδιές των φιλάθλων μας να γυρίσουν στη θέση τους.Λίγο έλειψε να βάλουμε και 3ο γκολ στο τέλος του αγώνα και να μιλούσαμε σήμερα για θρίαμβο αλλά με εξαιρετική επέμβαση ο τερματοφύλακας του Χιλιομοδίου δεν άφησε κάτι τέτοιο να γίνει.

Έτσι λοιπόν με τον κερδισμένο σημερινό πόντο και με τα αποτελέσματα των υπόλοιπων ομάδων που είναι κοντά μας στη βαθμολογία είμαστε στη 12η θέση με 13 βαθμούς.Τίποτα δεν έχει χαθεί τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα.Πάμε δυνατά όπως πάντα.Την άλλη εβδομάδα έχουμε ρεπό ,έτσι στις 20/1 όλοι μας στο γήπεδο του Ισθμιακού να υποστηρίξουμε τους λεβέντες μας.