Εκτός έδρας νίκη-χρυσάφι πήρε σήμερα στο γήπεδο Ζευγολατιού η ομάδα μας με αντίπαλο τον Άρη Βοχαικού.

Παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες η ομάδα είχε μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής με αποτέλεσμα να δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες.Σε συνδυασμό με τα πολλά χιλιόμετρα και την πίεση που εφάρμοσαν οι παίχτες μέχρι το τελευταίο λεπτό το τελικό 0-2 υπέρ μας είναι κάτι παραπάνω από φυσιολογικό.Παίζοντας δυνατό και ωραίο ποδόσφαιρο δεν άφησαν πολλά περιθώρια στον αντίπαλο και έτσι ο αντίπαλος είχε ελάχιστες φάσεις προς το τέρμα μας

Τα γκολ σημειώθηκαν στο 2ο ημίχρονο από τον Μ.Ραπουσάι και τον Α.Σαμπανλλάρι.Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε και δοκάρι

Μικρή στιγμή έντασης προκλήθηκε στο τέλος του αγώνα ύστερα από σκληρό φάουλ που έγινε στον Χ.Νικολάου

Η 11η θέση και οι 12 πόντοι που έχουμε αυτή τη στιγμή κάνουν  πλέον το σενάριο παραμονής στην κατηγορία όλο και πιο εφικτό αφού σε απόσταση αναπνοής στη 10η θέση βρίσκεται το Χιλιομόδι με 2 παραπάνω βαθμούς ενώ κάτω από εμάς υπάρχουν 4 ομάδες

Συγχαρητήρια και στους,δυστυχώς λίγους,φιλάθλους που αψήφησαν το τσουχτερό κρύο και ενίσχυσαν την ομάδα από την κερκίδα.Επόμενος αγώνας στις 30/12 στο γήπεδο μας με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου στις 3 το μεσημέρι.Πρέπει να είμαστε όσο περισσότεροι γίνεται να βοηθήσουμε την ομάδα να νικήσει για να φύγει το 2023 με τον καλύτερο τρόπο!!!

Αρχική ενδεκάδα:Δανιήλ,Νικολάου,Παπασημάκης,Σούτη,Παπαφίλης,Βαρδουνιώτης,Ραπουσάι,Γατσιόπουλος,Behari,Στέφης,Shabanllari

Ως αλλαγή μπήκαν οι:Σούκουλης,Φιλιππάκης,Αζεμάι,Μακρόπουλος,Εξαδάκτυλος Ε

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης