Μάζευε και ας είναι και ρώγες που λένε και στα χωριά μας.Κάπου μέσα μας όλοι είχαμε μια ελπίδα βάσιμη πως θα φεύγαμε με τους 3 βαθμούς της νίκης σήμερα από τον εκτός έδρας αγώνα στο Ζευγολατιό.Κάτι τέτοιο δε συνέβη αλλά τουλάχιστον το σημερινό Χ μας δίνει ένα πόντο και η υπόθεση παραμονή δένει όλο και πιο πολύ.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε σαφώς την κατοχή με το μέρος μας, σε αντίθεση με το Ζευγολατιό το οποίο έκανε 2 φάσεις διαρκείας χωρίς όμως να είναι και πάλι σοβαρή απειλή για την εστία μας.Η πρώτη έγινε στα μέσα του ημιχρόνου και η δεύτερη προς το τέλος και αυτό ήταν όλο από τη μεριά τους.Εμείς αντίθετα είχαμε πιο πολλές φάσεις με Behari και Shabanllari κυρίως ,με αποκορύφωμα το δοκάρι που είχε ο Behari.Αξιόλογη ευκαιρία είχε και ο Φιλιππάκης ενώ και ο Μ.Ραπουσάι τους αναστάτωσε με 2 εκτελέσεις φάουλ από την αριστερή πλευρά και γενικά με την παρουσία του.Μεγάλη βοήθεια έδωσε μπροστά και ο Αzemai,με καλή εμφάνιση και ο Στέφης.Παρ’ όλα αυτά το σκορ στη λήξη του ημιχρόνου ήταν ακόμα στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ξεκίνησε πιο δυνατά , σε καμία περίπτωση το Ζευγολατιό όμως δεν μπορεί να πει πως ήταν και πάλι καλύτερο.Εμείς είχαμε σαφώς καλύτερη παρουσία σε σχέση με τον αντίπαλο χωρίς όμως να μπει γκολ αν και φτάσαμε αρκετές φορές κοντά.Πιο χαρακτηριστική η περίπτωση του Behari ο οποίος  σε φάση που έβγαινε σε κατά  μέτωπο  επίθεση στη  αντίπαλη εστία  καταλογίστηκε εντελώς λανθασμένα από τον επόπτη σε θέση οφσάιντ αν και είχε ξεκινήσει από κανονική θέση.Μαυρονάσιος και Σούτη πίσω δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο να ελπίζει σε οποιαδήποτε επιτυχία σήμερα.Γατσιόπουλος και Βαρδουνιώτης με αξιόλογη παρουσία,πρόβλημα αποτελεί για την ομάδα ο τραυματισμός του Βαρδουνιώτη στο πόδι.Του ευχόμαστε όλοι περαστικά,είναι γνωστό εξ’ άλλου πως εΙναι γερό παιδί.Οι αλλαγές που έγιναν με Μακρόπουλο,Παπασημάκη και Εξαδάκτυλο έδωσαν φρεσκάδα στην ομάδα χωρίς όμως το πολυπόθητο γκολ.Εμφανής σήμερα η απουσία του Χ.Νικολάου

Στο δια ταύτα λοιπόν, όλα καλά αν και θα γινόταν και καλύτερα.12η θέση με 18 βαθμούς και πιο σίγουροι ακόμα αφού οι διώκτες μας με τα αποτελέσματα που έφεραν έμειναν πίσω μας.Ακολουθούν κάποιοι ,όχι όλοι,αγώνες θεωρητικά στα μέτρα μας όπου μπορούμε να πάρουμε από απλώς κάτι εώς και το μέγιστο,ειδικά με Πανσολυγειακό και Άρη Βοχαικού,Υπομονή λοιπόν και προσήλωση στο στόχο.Επόμενη αγωνιστική σε 2 εβδομάδες εντός έδρας με Αστέρα Δερβενίου

Δανιήλ,Μαυρονάσιος,Αzemai,Σούτη,Γατσιόπουλος,Βαρδουνιώτης,Ραπουσάι,Φιλιππάκης,Behari,Στέφης,Shabanllari

Αλλαγές:Μακρόπουλος,Παπασημάκης,Εξαδάκτυλος Ε.

Δημοσίευση:Ροτζιώκος Σωτήρης